Access Point Extreme Networks AP305CX prawy przód
zoom_out_map

AP305CX Access Point Extreme Networks

AP305CX-WR
0644728052172
1 230,54 zł
Brutto Dostawa 2-3 dni
Ilość
Produkt na stanie

Punkt dostępowy Extreme Networks AP305CX

W dzisiejszych czasach, kiedy firmy inwestują w rozwój technologii infrastruktury, muszą obserwować jak te inwestycje mogą poprawić wydajność operacyjną oraz obniżyć koszty. AP305CX jest częścią uniwersalnej platformy Wi-Fi od firmy Extreme. Zapewnia użytkownikom swobodę wyboru systemu operacyjnego, na który może zdecydować się już na starcie lub dopiero na późniejszym etapie. Punkt dostępowy przejmuje wówczas funkcje i możliwości wybranego systemu operacyjnego. Już po pierwszym uruchomieniu AP305CX łączy się w tym celu z ExtremeCloud IQ. Wewnętrzne urządzenia sieciowe AP305CX z zewnętrznymi antenami powstały z myślą o infrastrukturach bezprzewodowych znajdujących się w zadaszonych pomieszczeniach. Nie są przystosowane do miejsc, w których panują trudne warunki atmosferyczne, natomiast doskonale sprawdzą się przy rozbudowie prywatnych sieci domowych czy biurowych. Wykorzystanie w pełni standardów Wi-Fi 6 zapewniają dwa dwuzakresowe moduły radiowe oraz fakt korzystania z najnowszej technologii SoC (system-on-Chip). Punkty dostępowe Extreme Networks AP305 to urządzenia o kształtnej obudowie oraz niewielkich rozmiarach. Wykonane z, przyjaznych środowisku, materiałów z recyklingu. Wbudowany czujnik światła i licznik zasilania zmniejszają zapotrzebowanie na prąd.

Najwyższy poziom usług bezpieczeństwa

Punkty dostępowe AP305CX zapewniają najwyższy poziom usług bezpieczeństwa. Świadczą obsługę standardu bezpieczeństwa Wi-Fi WPA3 używanego w infrastrukturach bezprzewodowych. Rozwiązanie takie doskonale sprawdzi się nie tylko w domu ale i w biurze. Zintegrowana zapora sieciowa typu stateful obejmuje warstwy od L2 do L7 dając pewność, że tylko dozwolone aplikacje będą miały dostęp do Twoich sieci. Obsługiwana zapora posiada technologię DPI dla realizacji kontekstowej ochrony dostępu a także technologię PPSK (Private Pre-Shared Key).

Najlepsza jakość oraz wysoka przepustowość dzięki Wi-Fi 6

Poprzednie generacje standardów 802.11n, 802.11ac wave 1 i 802.11ac wave 2 skupiały się głównie na zwiększaniu prędkości transmisji. Natomiast zastosowana technologia 802.11ax poza wzrostem wydajności i szybkości, stosuje dodatkowe funkcjonalności, całkowicie przenosząc sieci Wi-Fi na nowy poziom. Znajduje wiele zastosowań zarówno w domu jak i biurze.

Analityka i zarządzanie

Dzięki połączeniu z systemem zarządzania Extreme Management, punkty dostępowe AP305CX gwarantują bogaty zestaw danych aktualnych i archiwalnych występujących w postaci kontekstowych widgetów. Dzięki temu mamy dostęp do szczegółów informacji w zależności od naszych potrzeb m.in. do informacji dotyczące sieci, lokalizacji, punktów dostępowych czy urządzeń konsumenckich.

Optymalne zarządzanie modułami radiowymi

Pierwszy na rynku punkt dostępowy 802.11ax w technologii SDN został wprowadzony właśnie przez Extreme Networks. AP305CX obsługuje dwa pasma 5GHz oraz posiada programowalne tryby pracy dla optymalnego zarządzania modułami radiowymi oraz aby uzyskać najwyższy poziom jakości doświadczeń użytkowników. Wdrożone inteligentne funkcje monitorowania modułów radiowych umożliwiają konfigurowanie działania sieci w oparciu o środowisko użytkownika oraz, w zależności od potrzeb, ustawiać różne tryby pracy punktów dostępowych.

Wbudowany moduł BLE i Zigbee

Aby obsługiwać zarówno usługi IoT, jak i Guest Engagement, AP305CX integruje Bluetooth do połączenia z IoT urządzenia bezprzewodowe do angażowania klientów lojalnościowych z Apple iBeacon. Przedsiębiorstwa mogą korzystać z aplikacji opartych na API, aby wysyłać reklamy bezpośrednio do kupujących, gości i uczestników konferencji. Jest to idealne rozwiązanie dla firm chcących zachęcić użytkowników do korzystania z ich stron internetowych.

AP305CX-WR
0644728052172

Zobacz także