Świat w zasięgu ręki - terminale mobilne ZEBRA TC52/TC53/TC57/TC58

visibility169 Widok person Posted By: Gabriela Walczyna list W: Recenzje

Terminale mobilne ZEBRA TC53/TC58

Duża rodzina, która dobrze wypada nie tylko na zdjęciach – terminale ZEBRA serii TC5X

Terminale mobilne ZEBRA TC52, TC53, TC57, TC58 - prezentacja całej rodziny urządzeń

W tym momencie seria składa się z 10 modeli i ma się bardzo dobrze. Jest określana jako najlepsze rozwiązanie do pracy wewnątrz budynków. Różnice między modelami tej rodziny może być ciężko wyłapać, więc spieszymy z pomocą. Opiszemy co, gdzie i jak. Jakie są podobieństwa, jakie różnice i w jakiej roli sprawdzą się najlepiej. Na początek należy zaznaczyć, że seria TC5X jest tą „średnią półką” w kontekście rozwiązań od Zebra Technologies. Znajduje się idealnie pośrodku między serią TC2X i TC7X. Zarówno technologicznie, wytrzymałościowo, jak i ceną.

Modele TC52 i TC57

Ukazały się w 2020 roku, odkrywając nowe możliwości przed użytkownikami. Oferowały najwyższą w tej klasie jakość transmisji głosu, nowy aparat, szybsze moduły Bluetooth i Wi-Fi. Wszystkie modele występowały z wbudowanym skanerem standardowego zasięgu, z wyjątkiem TC52ax, przy którym można wybrać skaner średniego zasięgu – czyli do ok. 12m. Wszystkie modele działają na systemie Android i mają możliwość aktualizacji do wersji Android 14. Pamięć w tych modelach to 4GB RAM i 32GB Flash, z wyjątkiem TC52ax, który posiada 4GB pamięci RAM i dwukrotnie więcej pamięci FLASH – czyli 64GB. Ich temperatura robocza to od -20°C do 50°C. Pracują bez zakłóceń przy wilgotności o wartościach 5-95% bez kondensacji. Mogą upaść z wysokości 1,2m na beton, nie doznając uszkodzeń. Przy użyciu ochraniacza, wysokość wzrasta do 1,8m. Klasa szczelności to IP68 i IP65, łącznie z baterią. W kwestii łączności terminale zapewniają łączność Bluetooth oraz Wi-Fi. Wszystkie modele obsługują Wi-Fi, jednak tylko TC52ac obsługuje Wi-Fi 6. Należy jednak mieć na uwadze, że WYŁĄCZNIE TC57x posiada gniazdo na kartę nano-SIM, więc jako jedyny posiada możliwość łączności z sieciami mobilnymi. Jest też jedynym, który posiada GPS.

Terminale mobilne ZEBRA TC52, TC57 - omówienie modeli

Terminal mobilny ZEBRA TC53 i TC58

Pojawiły się na rynku w 2022 roku, jako zupełne odświeżenie serii. Miały nowy design, bardziej ergonomiczną obudowę, były cieńsze, lżejsze, a przy tym bardziej trwałe. Przy tym posiadał większy wyświetlacz, z lepszą rozdzielczością, niż poprzednicy. Do zmian należało też zwiększenie zasobów pamięciowych, do 8GB pamięci RAM i 128GB pamięci Flash, oraz zwiększenie pojemności baterii. Pozostawiono wybór modułu skanującego – konfiguracja obejmuje zarówno moduł standardowego zasięgu, jak i zasięgu rozszerzonego do 12m. Do tego funkcjonalność została rozszerzona o możliwość przekształcenia terminala na kompletny hybrydowy punkt sprzedaży, poprzez dołożenie go do stacji roboczej POS. Poprzez zastosowanie uchwytu RFD40 lub RFD90, zyskujemy specjalistyczne urządzenie do odczytywania tagów RFID. Możliwości połączenia z uchwytem są dwie. Poprzez Bluetooth, NFC lub adapter eConnex firmy ZEBRA.

Terminale mobilne ZEBRA TC53, TC58 - omówienie modeli

Dla kogo i do czego? – zastosowania terminali mobilnych ZEBRA TC5x

Tak naprawdę, jeśli chodzi o wykorzystanie urządzeń od Zebra Technologies, ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Mogą być najlepszym przyjacielem pracy, jeśli tylko damy im taką szansę. Odpowiednia konfiguracja terminala mobilnego do własnych potrzeb jest naprawdę bardzo prosta i wymaga niewielkiego nakładu pracy. Samo przygotowanie konfiguracji jest bardzo proste, a wdrożenie jej wymaga zeskanowania jednego kodu. Można to powtarzać do woli, więc jedno urządzenie może nam służyć na kilku różnych stanowiskach, które spełniają kompletnie niezależne od siebie funkcje. Jedynym warunkiem, który musi zostać spełniony jest, by dane stanowisko miało gdzieś przypisany do siebie kod, który będzie można zeskanować, by zacząć pracę z innymi funkcjonalnościami.

Przykładowo, terminale można wykorzystać w handlu detalicznym :

  • do sprawdzania cen i dostępności towaru
  • jako lokalizatora artykułów
  • do eliminacji kolejek (mobilne terminale kasowe)
  • wspomagania sprzedaży
  • zarządzania zadaniami
  • uzupełniania towaru na sali sprzedaży
  • inwentaryzacji/okresowego zliczania towaru
  • zarządzania personelem
  • zarządzenia planogramami
  • sprawdzania zgodności promocji z wytycznymi
  • znakowania towaru
  • zarządzania zapleczem

W transporcie i logistyce

  • dowody dostawy/stanu
  • zarządzanie zasobami
  • wystawianie faktur/mobilne punkty sprzedaży
  • usługi lokalizacji

Przy świadczeniu usług w terenie

  • zarządzanie zasobami
  • zarządzanie zapasami części
  • wystawianie faktur/mobilne punkty sprzedaży
  • planowanie zadań

To tylko przykładowe zastosowania. Są oczywiście elementy, w których nie polecamy wykorzystania tych terminali. Będą to między innymi środowiska, gdzie warunki pracy są bardzo ciężkie. Przykładowo panują tam skrajne temperatury, lub temperatura często jest gwałtownie zmieniana, występują mgły olejowe, intensywne zapylenia, ryzyko upadku z wysokości większej niż wytrzymałość podana w specyfikacji. Nie będziemy owijać w bawełnę, bo nie taki jest cel postów pojawiających się jako charakterystyka serii terminali mobilnych ZEBRA

Terminale mobilne ZEBRA TC52, TC53, TC57, TC58 - zastosowania terminali mobilnych ZEBRA

Skontaktuj się z nami, by poznać najoptymalniejszy dobór sprzętu dla swoich potrzeb! Zaobserwuj naszą stronę na Facebook’u, by co tydzień w formie filmu poznawać inne serie urządzeń od Zebra Technologies, lub na LinkedIn, gdzie publikujemy raz w tygodniu biuletyn #zebrawpigułce!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień