Oprogramowanie ZEBRA MOBILITY DNA - Komputery mobilne ZEBRA

visibility352 Widok person Posted By: Gabriela Walczyna list W: Recenzje

ZEBRA MOBILITY DNA

Twoja wbudowana przewaga

Zebra Technologies zapewnia, że urządzenia, które dostarcza są długowieczne i inteligentnie pomagają personelowi, umożliwiając optymalizację pracy, dzięki czemu procesy zyskują na efektywności. Nie są to czcze przechwałki. Oprócz zespołu projektantów, którzy trzymają pieczę nad wytrzymałością fizyczną i ergonomią urządzeń, są jeszcze programiści, którzy dbają o żywotność urządzeń od środka. Dzięki ich staraniom powstała seria oprogramowani, odpowiednich dla każdego typu urządzeń, której nazwa daje jasno do zrozumienia, że przewaga ZEBRY, bierze się z głębokiego wnętrza. Pakiety ZEBRA DNA zostały opracowane, by ułatwić wdrażanie, integrację i zarządzanie, oraz zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić optymalizację. Dla komputerów mobilnych – to jest dla terminali, kolektorów danych i tabletów – powstał pakiet Mobility DNA, przeznaczony, znów tak jak wskazuje nazwa – do urządzeń, które towarzyszą nam poza miejscem pracy.

Inni też mają swoje pakiety oprogramowań, dlaczego ZEBRA znowu jest lepsza?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Po pierwsze, pakiety dostępne są na wersje urządzeń z Androidem, a ZEBRA ma największe doświadczenie w pracy z tym systemem. Współpraca ZEBRY z Androidem rozpoczęła się w 2011 roku, co obecnie, daje nam 12 lat doświadczenia w pracy z tym systemem. Konkurencyjne firmy nie mogą się pochwalić tak długim stażem. Co to oznacza? Programiści ZEBRA mają większe doświadczenie z pracą na tym systemie. Obecnie oprogramowania konkurencyjnych firm są około 6 lat wstecz, w stosunku do Mobility DNA. Pakiet obejmuje zarówno bezpłatne i płatne elementy. Do darmowych rozwiązań należą aplikacje takie jak DataWedge, czy Device Diagnostics. Natomiast do płatnych, takie jak StageNow, Enterprise Home Screen, czy Power Precision Console.

Działanie poszczególnych aplikacji – wyjaśniamy

Zebra Mobility DNA - Enterprise Mobility Development Kit

Enterprise Mobility Development Kit - EMDK

EMDK to narzędzia, które znacząco ułatwiają proces opracowywania aplikacji korporacyjnych, poprzez skrócenie cykli rozwojowych, a dodatkowo zmniejszają ich koszt. Zapewniają najlepsze rozwiązania mobilne i zmaksymalizować korzyści dostarczane przez komputery mobilne ZEBRA.

Zebra Mobility DNA - enterprise browser

Enterprise Browser

Nie zawsze proponowane z góry aplikacje rozwiązują problemy Twojej firmy. Z Enterprise Browser nie musisz się tym martwić. Aplikacja pozwala z łatwością tworzyć i rozbudowywać aplikacje internetowe, które będą funkcjonowały na różnych urządzeniach w całej flocie.

Zebra Mobility DNA - Lifeguard for android

LifeGuard for Android

Cyberprzestępczość to bardzo szybko rozwijający się problem, który wydaje się nie mieć końca. Możesz przeciwdziałać cyberatakom, dzięki LifeGuard for Android. Opcja zapewnia stałe, regularne aktualizacje systemu, wymagane do utrzymania szczytowej odporności urządzenia. Dodatkowo umożliwia migrację do nowszych wersji Androida w wygodnym dla Ciebie i Twojej firmy czasie.

Zebra Mobility DNA - enterprise home screen

Enterprise Home Screen

Widzisz terminal mobilny i wiesz, że nie tylko wygląda jak smartfon, ale też działa jak smartfon. Obawiasz się, że sprzęt zakupiony do pracy, który miał zwiększać wydajność, zamiast tego znacząco ją zmniejszy, a na urządzeniach zaraz znajdą się niepotrzebne aplikacje, social media, gry, czy jeszcze coś innego? Enterprise Home Screen zostało stworzone właśnie po to, by takie sytuacje nie miały miejsca. Dzięki niej możesz kontrolować do jakich funkcji w urządzeniu pracownik ma dostęp. Możesz nawet uniemożliwić korzystanie z ustawień systemu. Na ekranie po włączeniu urządzenia mogą być wyświetlane tylko elementy konieczne do pracy, takie jak np. Wasza wewnętrzna aplikacja, telefon, czy aparat. Nie ma potrzeby proszenia o pomoc programistów. Konfiguracja jest naprawdę, banalnie prosta.

Zebra Mobility DNA - StageNow

StageNow

Jednym z największych plusów urządzeń ZEBRA jest ich błyskawiczne wdrażanie. Nie ma znaczenia jak duża lub jak mała jest Twoja firma. Nie ma potrzeby gromadzenia informatyków. Nie musisz się bać o błędy. Dzięki aplikacji ustawisz sam nawet bardzo skomplikowaną konfigurację urządzenia, a następnie skonfigurujesz je poprzez zeskanowanie wygenerowanego kodu lub poprzez zetknięcie NFC.

Zebra Mobility DNA zebra zero touch

ZEBRA Zero Touch

Można w skrócie powiedzieć, że to bezdotykowa konfiguracja urządzenia. Musimy jedynie je zarejestrować na koncie firmowym i zapewnić urządzeniu dostęp do internetu. Dzięki temu zostanie przeprowadzona wstępna inscenizacja, a na urządzenie zostaną pobrane wszystkie konieczne aplikacje i ustawienia. Wszystko zaraz po jego uruchomieniu!

Zebra Mobility DNA - device diagnostics

Device Diagnostics

Kupując urządzenie, chcesz mieć pewność o jego niezawodności. Odsyłanie uszkodzonych, nie działających poprawnie urządzeń do serwisu to zmarnowany czas i nie raz wiąże się z dużymi kosztami. Bardzo często okazuje, że problem jest błahy i mógł być rozwiązany na miejscu, w ciągu paru minut. Z pomocą przychodzi aplikacja diagnostyczna, która umożliwia błyskawiczną diagnostykę podstawowych procesów, na których opiera się działanie komputerów mobilnych ZEBRA. Wyniki pozwalają określić, czy problem można rozwiązać od razu, czy konieczne jest odesłanie urządzenia na serwis.

Zebra Mobility DNA - device tracker

Device Tracker

Zapewne nie raz byłeś świadkiem, gdzie terminal lub kolektor zostały omyłkowo zostawione na palecie, po drugiej stronie magazynu. Takie rzeczy się zdarzają i nie da się temu zapobiec, zwłaszcza w kontekście urządzeń mobilnych. Cała ich idea opiera się na tym, by mogły nam towarzyszyć wszędzie. Jeśli jednak zdarzy się, że jakiś komputer mobilny zostanie osierocony, możesz być spokojny – odnajdzie się bez problemu. Co prawda nie wyrosną mu nóżki, ani kółka, ale będziesz w stanie go wyśledzić. Dzięki aplikacji Device Tracker możesz mieć stały wgląd w lokalizacje urządzenia. Masz pod ręką jego historię lokalizacji i raportów. Możesz na bieżąco monitorować gdzie się znajduje, a twój zespół otrzyma wszystko czego potrzebuje do monitorowania, oznaczania i odzyskiwania urządzeń.

Zebra Mobility DNA - rclogger

RxLogger

Aplikacja pomaga Twojemu zespołowi technicznemu w tworzeniu dogłębnych rejestrów aplikacji i systemów na określonym urządzeniu mobilnym ZEBRA. I to za pomocą jednego przycisku. Wystarczy określić co i jak często ma być gromadzone. Rozwiązanie jest wstępnie zainstalowane na wszystkich urządzeniach mobilnych ZEBRA i dostępne do bezpłatnego użytku.

Zebra Mobility DNA - OEM Config

OEMConfig

Polegałeś do tej pory na Enterprise Mobility Management, żeby spokojnie i bezproblemowo zarządzać swoimi urządzeniami. Jednak były pewne funkcje, których działania nie mogłeś kontrolować poprzez EMM, a ich zmiana wymagała czasochłonnych i problemogennych ręcznych konfiguracji. Dzięki OEMConfig, EMM wspiera wszystkie funkcje obecne na Twoim komputerze mobilnym ZEBRA. Nie ma potrzeby dodatkowej integracji ani ręcznej konfiguracji.

Zebra Mobility DNA - mobility dna wireless

Mobility DNA Wireless

Łączność Wi-Fi ma teraz naprawdę duży wpływ na tempo i wydajność pracy. Nie możesz sobie pozwolić na spadek czy brak dostępu do sieci. To może być niesamowicie kosztowne. Mobility DNA Wireless to opatentowane funkcje zarządzania sieciami Wi-Fi. Zapewniają wyjątkowe możliwości przesyłania danych i dźwięku przez Wi-Fi.

Zebra Mobility DNA - mobility extentsions mx

Mobility Extensions (MX)

System Android kojarzony jest z urządzeniami dla użytkowników indywidualnych i raczej niewiele osób kojarzy go z urządzeniem, które ma pracować dla firmy. MX nakłada na system dodatkowe warstwy funkcji, które zwiększają bezpieczeństwo i podnoszą możliwości zarządzania urządzeniem do klasy korporacyjnej, pozwala na pozyskiwanie danych i połączenia Wi-Fi klasy biznesowej – a do tego jest bezpłatne i fabrycznie zainstalowane na każdym urządzeniu ZEBRA dla firm. To nakładka, która sprawia, że komputery mobilne ZEBRA są dokładnie tym, czego firmy potrzebują.

Zebra Mobility DNA - gms restricted

GMS Restricted

Dzięki tej aplikacji masz pełną kontrolę nad tym, które funkcje Google Mobile Services są dostępne na Twoich urządzeniach ZEBRA. Dzięki temu zwiększona jest prywatność i bezpieczeństwo, nie wspominając już o produktywności – możesz wyeliminować rozpraszające elementy, takie jak przykładowo sklep Google Play i uniemożliwić pracownikom pobieranie niepotrzebnych do pracy aplikacji.

Zebra Mobility DNA - device central

Device Central

To prosty, bardzo intuicyjny interfejs, który zapewnia pracownikom działu IT i użytkownikom łatwe zarządzanie akcesoriami Bluetooth. Umożliwia łączenie i rozłączanie urządzeń, uzyskiwanie informacji w celu rozwiązania problemów i znajdowanie zagubionych urządzeń. Dla działu IT jest dużym uproszczeniem, ponieważ pozwala monitorować czy i kiedy są wykonywane aktualizacje, liczbę i typ urządzeń, które można połączyć z hostem w celu poprawienia bezpieczeństwa danych.

Zebra Mobility DNA - all touch terminal emulation

All-touch terminal emulation

To rozwiązanie problemu dla firm, które zainwestowały w urządzenie mobilne z systemem Windows. Jak wiadomo, wsparcie dla tego systemu niedługo zostanie zakończone, więc aplikacje trzeba będzie przenieść na system Android. Nie będzie jednak konieczne od razu przepisywanie całego programu. All-touch terminal emulation to łatwy sposób na przeniesienie „zielonego ekranu” na system Android. Ty decydujesz kiedy chcesz zmienić system. Możesz powoli go wdrażać, przyzwyczajając do niego personel. Cały proces nie wymaga programistów ani pisania kodu.

Zebra Mobility DNA - terminal emulation lite

Terminal Emulation Lite

Firma Microsoft nie wspiera już swojego mobilnego systemu operacyjnego, dla operacji magazynowych, produkcyjnych i detalicznych. Konieczne stało się przeniesienie aplikacji na terminale z systemem Android. Aplikacja TE Lite jest rozwiązaniem dla tych, którzy nie są jeszcze gotowi na pełną emulację z All-touch terminal emulation. Umożliwia zintegrowanie istniejących aplikacji z systemem Android, w celu optymalizacji procesów i modernizacji aplikacji.

Zebra Mobility DNA - enterprise keyboard

Enterprise Keyboard

Twoi pracownicy korzystają z pełnodotykowego urządzenia mobilnego ZEBRA, ale klawiatura klasy konsumenckiej nie posiada wszystkich potrzebnych im funkcji. Przykładowo: nieodpowiednia ilość klawiszy, brak możliwości automatycznego przewijania tekstu, czy sprawdzania pisowni, można znacząco wpłynąć na precyzję i efektywność wprowadzania danych. Enterprise Keyboard zapewnia dodatkowe funkcje, które umożliwiają szybszą pracę Twoim pracownikom.

Zebra Mobility DNA - ng simulscan

NG Simulscan

To zestaw narzędzi wchodzących w skład DataWedge. SimulScan Leverege MultiBarcode daje możliwość rejestrowania jednocześnie kilku kodów z etykiety w czasie jednej operacji skanowania. Natomiast SimulScan Document Capture umożliwia rejestrację treści, w tym obrazów dokumentów, kodów kreskowych i wykrywanie obecności popisu, w uporządkowanej postaci.

Zebra Mobility DNA - ocr wedge

OCR Wedge

Teraz możesz zapisywać już nie tylko informacje z kodu kreskowego. Oprogramowanie OCR Wedge umożliwia automatyczne rejestrowanie standardowych danych. Można dzięki temu zapisać takie elementy jak identyfikację pojazdu lub opon, tablice rejestracyjne, numery identyfikacyjne liczników i informacje z dokumentów.

Zebra Mobility DNA - tek term

Tek Term

Jeśli korzystasz oprogramowania Tek Term powered by Staylinked, ta aplikacja umożliwi Ci bezproblemową migrację do najnowszych komputerów mobilnych ZEBRA działających na systemie Android.

Jeśli zastanowiło Cię działanie którejś z aplikacji i masz pytania co do pakietów, zapraszamy do kontaktu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień